STEM műhely

Fedezzük fel együtt, hogyan működik a világ

STEM Műhely

STEM (angol betűszó: tudomány, technológia, mérnöki tudomány, matematika) műhelyben felfedezünk, kísérletezünk, építünk, bármit, amihez a tudomány, a technológia, a mérnökösködés és a matematika segít. Robotikától a pszichológiáig, a környezet megismerésétől az atomok viselkedéséig mindent meg tudunk érteni, ki tudunk próbálni. Hogyan működik? Miért van úgy? Ezek a kérdések foglalkoztatnak minket.

Miért fontos a STEM? Mert érdekes, és mert az emberiség legnagyobb kihívásainak többsége ma a STEM eszközeivel válaszolható csak meg. Mi lesz a klímaváltozásra a válaszunk? Hogyan tudunk 2050-re 9 milliárd embernek élelmet biztosítani? Hogyan fogunk a Marsra jutni, és ott új életet indítani? Hogyan segíthetünk még több embernek egészségesen élni? Az önvezető autók átalakítják-e mindennapjainkat, és a robotok tényleg minden unalmas munkát meg tudnak majd csinálni?

STEM Műhelyben folyamatosan fejlesztjük a XXI. századi alapképességeket: a kutatás, felfedezés eredményeként fejlődni fog a kritikus gondolkodásunk, a tanulási és innovációs képességünk. A csapatmunka pedig az együttműködési és kommunikációs képességeinket fejleszti hatékonyan.

A legmodernebb, Finnországból származó jelenség alapú tanulási technikáknak köszönhetően autentikussá tesszük a tanulást: nem csak papíron, könyvekből ismerjük meg a világot, hanem a jelenségek után megyünk, együtt fedezzük fel az ismereteket.