Globális kompetencia Műhely

Kapcsolódás a nagyvilághoz

Globális Kompetenciák Műhely

Az országok, kontinensek és kultúrák közötti határok átalakulóban vannak, a világot behálózó internet globális faluvá tette bolygónkat. A műhelyben magabiztosan navigálunk a kultúrák között, kalandozunk, megtaláljuk a kapcsolódási pontokat magunk és a világ között.

A Global Competencies Műhelyben kitárul előttünk a nagyvilág. Ha akarjuk, megismerjük, hogy metróznak Japánban vagy hogyan vadásznak a sarkvidéken fókára.

Megpróbáljuk megérteni a kultúrák sajátosságait, a köztük levő hasonlóságokat és különbségeket, a mögöttük meghúzódó történelmi, társadalmi, nyelvi, földrajzi, politikai és gazdasági sajátosságokat. Megértjük, hogy a világ nem ér véget a város szélén vagy az országok határánál.

Hiszünk abban, hogy ha megismerünk egy másik embert, országot vagy kultúrát, és képesek vagyunk átlátni a globális világ bonyolult kapcsolódásait, akkor mi magunk is érzékenyek, empatikusak és toleránsak leszünk.

Lokális és globális kihívásokat kutatunk fel, megoldási javaslatokat dolgozunk ki, teszteljük azokat a környezetünkben. Megismerjük a lokális és interkulturális problémákat, megértjük és megtanuljuk értékelni másoknak a világról alkotott eltérő elképzeléseit. Képessé válunk a nyitott és őszinte kapcsolatépítésre más kultúrákkal, megtanulunk cselekedni a kollektív jólét és a fenntarthatóság érdekében.