Digital Making Műhely

Azoknak, akik építeni szeretnek

Digital Making Műhely

Célunk, hogy ne csak eligazodjunk a digitális világban, hanem alakítsuk azt, mi legyünk a jövő alkotói és feltalálói.

Szétszedünk és összerakunk, építünk, tervezünk, rajzolunk, fűrészelünk, fúrunk, forrasztunk, 3D nyomtatunk, programozunk és interaktív kütyüket készítünk. Alkotunk. Miért? Mert szeretjük ezt csinálni: szeretünk dolgokat újraértelmezni, megépíteni, megmutatni. Miért hasznos ez? Mert alkotás közben megtanuljuk, hogyan kell a kreativitásunkat, kézügyességünket vagy éppen az analitikus programozó képességünket termékek és szolgáltatások létrehozására használni.

Célunk, hogy ne csak nagyszerűen eligazodjunk a digitális világban, hanem alakítsuk azt, mi legyünk a jövő alkotói és feltalálói. Ma már az innováció, a feltalálás, a gyártás nem csak néhány nagy cég kiváltsága. Otthon készített számítógépes játékokból, kézműves ékszerekből, kickstarter projektekből több millióan tudnak megélni. A legnagyobb modern vállalatok többsége egy garázsban indult, néhány bátor bütykölő munkája nyomán.

Fontosnak tartjuk, hogy csapatban dolgozunk, bátorítjuk egymást a szabad kísérletezésre, az ötletek megvalósítására. A csapattagok maguk találnak ki egy-egy projektet, amit demokiállítások keretében néhány havonta bemutatnak.

A Digital Making Műhelyben folyamatosan új problémákat, kihívásokat fogunk megoldani csapatokban, így a kreativitás, az innováció, a vállalkozási, együttműködési és a PISA-tesztek legújabb eleme, a kollaboratív problémamegoldási képességek természetesen fejlődhetnek. Magyarul mondva, együtt tanulunk meg csapatban kreatív termékeket fejleszteni.