Ilyenek vagyunk

Tanulni, erőfeszítéseket tenni azért, hogy jobbá váljunk.

Ilyenek vagyunk

Ahhoz, hogy okosabb, tehetségesebb legyen valaki valamiben, az kell, hogy tanulni akarjon, gyakoroljon és erőfeszítéseket tegyen azért, hogy jobbá váljon. A tanulók többet szeretnének kapni az iskolától az érettséginél.

A tanár, a tanuló, az iskolai közösség és a család szorosan összefüggő, bonyolult kapcsolat-rendszert alkotnak. Fontos számunkra, hogy ebben a kapcsolatban a legfontosabb kérdésekben hasonlóan gondolkodjunk. Csokorba gyűjtöttünk néhány állítást, véleményt; itt megosztjuk veletek.

Amivel egyetértünk és jellemző ránk

A tanuló és a tanulás

• A gyermek valamennyi képessége fejleszthető jól megtervezett gyakorlással.
  • Gyakorlással mindenki tudja még a matekos képességeit is fejleszteni.
  • Van olyan helyzet, amikor egy esztergagép használatának az elsajátítása pont annyira fontos lehet, mint jól elvégezni egy barokk vers elemzését.
  • Az iskolában nem az a legfontosabb, hogy felkészüljünk az érettségire.
  • Értelmetlen, hogy az érettségin egyedül, mindenféle technológia használata nélkül kell a gyerekeknek feladatot megoldani, amikor a felnőtteknek egyre inkább csapatban és a hálózat segítségével kell boldogulniuk.
  • A Google-kereső segítségével megválaszolni egy kérdést fontosabb képesség, mint fejből emlékezni egy ritkán használt információra.

Szülői attitűdök, értékek

• Szívesen engedem, hogy gyerekem azt tanulja, amit szeret, vagy amire szerinte szüksége van.
  • A gyerekem az érettségire szinte magától fel tud készülni az internet és korrepetáló tanárok segítségével.
  • Fontosnak tartom, hogy gyerekem törődjön másokkal, mások érzéseivel.
  • Fontosnak tartom, hogy a gyerekem tanáraival jó kapcsolatom alakuljon ki.
  • Az iskolaválasztás közös családi döntés.
  • Előre tudatosan készülök rá, hogy hogyan fogjuk a tinédzser / fiatal felnőtt gyerekemmel újradefiniálni a kapcsolatunkat.
  • Párommal, gyerekeim szüleivel meg tudjuk beszélni, és megállapodásra tudunk jutni arról, hogy milyen iskolát szeretnénk gyerekeinknek.

Amivel nem értünk egyet vagy nem jellemző ránk:

• Inkább elkerülöm a nehéz, konfliktusos szituációkat.
  • Sokszor kell veszekedni a gyerekemmel, hogy megcsinálja a kötelező dolgokat.
  • Az iskolai jegyek jól mutatják a gyermekben lévő potenciált a boldogságra, egészségre vagy későbbi teljesítményére.
  • A gyermek matematikai képességei attól nem változnak, hogy matekproblémákon gondolkozik.