Amit tanulunk

Mi az érettséginél többet várunk

Amit tanulunk

A Budapest High School újragondolja, amit a tanulás hagyományos formáiról gondoltunk.

A tanulás során a diákok releváns tudományos és társadalmi kérdésekre keresik a választ. Alkotnak, kutatnak, felfedeznek, gyakorolnak, és felelősséget vállalnak a saját tanulásukért. Olyan célokat tűznek ki, amelyek fontosak nekik és egyben megfelelő kihívást jelentenek számukra.

Mentoraink és tanáraink abban segítik a diákokat, hogy új tanulási helyzetekben, az iskola falai közül kilépve, folyamatosan fejlődjenek egyéni munkában és együttműködő csoportokban is.

És mi van az érettségivel?

A Budapest High Schoolban az érettségi egy a célok között. Mindenkinek saját egyéni tanulási terve van. Akinek fontos a kiváló érettségi eredmény, az több időt tölthet az erre való felkészüléssel; aki az időt arra akarja szánni, hogy a saját projektjében fejlődjön, annak erre is lesz lehetősége. Az iskola feladata, hogy támogassa a gyerekeket a saját céljaik elérésében azzal, hogy akár az egyéni felkészülés lehetőségét is biztosítja.

A diákok az idejük közel felében az érettségihez köthető tárgyakkal, tudományterületekkel töltik az idejüket. Itt is a legmodernebb tanulási technikákat alkalmazzuk: fordított tanterem, kooperatív technikák, projekt módszertan, digitális tanulás, dráma pedagógia, egyéni mentorálás.

A diákok az idejük másik felében a saját érdeklődésük alapján választott műhelyekben dolgoznak, tanulnak, alkotnak.

A kerettantervről részletesen itt olvashatsz.